Antep Haberleri, Antep Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Anadolunun en etkin 50 iş insanı

Ekonomist Dergisi bu yıl altıncısını düzenlediği Anadolu’nun En Etkin 50 İş İnsanı” araştırmasının 2017 sonuçlarını açıkladı. Gaziantepli sanayici ve iş adamlarının listenin en başında yer aldığı araştırmada, SANKO Holding Onursal Başkanı Abdülkadir Konukoğlu, bu yılda ilk sıradaki yerini korurken, Tiryaki Holding ve GTB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tiryakioğlu ise 22. sırada yer aldı. Tiryakioğlu, 2015 yılında yapılan Anadolu’nun En Etkin 50 İş İnsanı araştırmasında ise 27’inci sırada yer almıştı. Anadolu’nun en etkin iş adamları arasında gösterilen Ahmet Tiryakioğlu için dergide, Gaziantep’te mercimek işleme tesisiyle iş hayatına adım atan Tiryakioğlu ailesi, bugün Türkiye’nin en büyük tarım işletmelerinden birisine sahip. Tiryaki Agro, Gaziantep, Mersin, Trabzon, Çorum ve Bandırma’daki tesislerinde üretim yapıyor. 80 ülkeye ihracat yapan şirketin Yönetim Kurulu Başkanı olan Ahmet Tiryakioğlu için aynı zamanda Gaziantep Ticaret Borsası Başkanlığı görevini de yürütmekte” denildi. Tiryakioğlu’nun Gaziantep Ticaret Borsası’nda sürdürdüğü çalışmalara da değinildiği dergide, Ahmet Tiryakioğlu, Türkiye’nin en büyük ve en kapsamlı et borsası ve et halini Gaziantep’e kazandıracak girişimin öncüsü oldu. 30 bin metrekarelik Et Borsası ve Hali’nin temeli önümüzdeki ay atılacak” ifadeleri yer aldı.

Ayrıca dergide Anadolu’nun en etkin iş insanları için “Kurdukları şirketlerle bulundukları kentleri zenginleştiren, istihdam sağlayan, vergi rekoru kıran, yaptıkları sosyal yatırımlarla bölgelerini kalkındıran bu isimler, Anadolu’ya yön veriyorlar” denildi.

Bir önceki yazımız olan SANKO Okulları öğrencilerinin akıllı hamleleri 7 derece getirdi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir