Antep Haberleri, Antep Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Ülker Nissin Yıldız tesislerini, Oba Makarna devraldı

Oba Makarna CEO’su Alpaslan Özgüçlü, satın aldıkları tesislerin günlük 300 ton makarna ve 200 ton un üretim kapasitesine sahip olduğunu söyledi. Özgüçlü, Yeni alınan tesislere 25 milyon Euro’luk ek yatırım planladıklarını belirterek, “Şu anda günlük bin 100 ton üretim kapasitesi ile faaliyet gösteriyor. Devraldığımız tesislerle birlikte günlük makarna üretim kapasitemiz bin 400 tona çıkacak. Planladığımız 25 milyon Euro’luk ek yatırımlarla birlikte günlük bin 800 ton makarna üretim kapasitesine ulaşacağız” dedi.

Adapazarı’ndaki tesislerin devreye alınması ile üretim artışının yanında, hem iç pazarda hem de dış pazarlarda önemli avantajları elde edileceğini vurgulayan Özgüçlü, “55 bin metrekare alana kurulu ve 25 bin metrekare kapalı alana sahip olan yeni tesisimiz nüfus yoğunluğunun en yüksek olduğu Marmara ve Ege bölgesine çok yakın bir konumda bulunuyor. Her iki bölgede de çok yaygın bir satış ağımız var. Hem limana, hem de iç pazara yakın olan Adapazarı’ndaki tesislerin devreye alınması ile birlikte Marmara ve Ege bölgeleri için nakliyede önemli avantaj elde edeceğiz. Bu durum iç pazarda gücümüzü artıracak” şeklinde ifade etti.

Oba Makarna, satın aldığı fabrikada un üretimine de başlayacak.

Bir önceki yazımız olan Anahtarı üzerinde bırakılan motosiklet saniyeler içerisinde çalındı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir