Antep Haberleri, Antep Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Vali Yerlikaya Zafer Bayramını kutladı

Vali Yerlikaya, 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlayarak, ’’Aziz Türk milletinin bağımsızlık uğruna yedi düvele karşı verdiği mücadeleyle hürriyet ve istiklale olan inancını bütün dünyaya haykırdığı, milli ruhunu ve onurunu yücelttiği büyük zaferin 95. yıl dönümünü milletçe omuz omuza kutlamanın onurunu yaşıyoruz’’ ifadelerini kullandı.

Yerlikaya mesajının devamında, ’’Cephanesi elinden alınan, orduları dağıtılan ve tarihin karanlığına gömülmek istenen bir milletin, yokluk ve yoksullukla imtihanında dahi vatan, bayrak, hürriyet ve namus uğrunda gösterdiği asil direniş unutulmadı, asla unutulmayacak. Bütün insanlık bunu böyle bilmelidir. 30 Ağustos, “Ya istiklal ya izmihlal” tercihiyle baş başa bırakılan bir milletin, neleri başarabileceğinin, bağımsızlık ve onuru için neleri göze alabileceğinin en açık ispatıdır. 1919’da zor şartlar içinde yakılan istiklal meşalesi, Gazi Mustafa Kemal’in ve silah arkadaşlarının öncülüğünde 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesindeki zaferle taçlanmıştır. 25 Aralık 1921’de 6317 şehit verme kahramanlığını göstererek esaret boyunduruğunu parçalayan, 8 Şubat 1921’de Yüce Meclis tarafından Gazi unvanı ile onurlandırılan Gazi Torunları, hürriyet ve bağımsızlığına yönelik hain planları yırtıp atacak azim ve kararlılıktadır. Göğsünde iman, yüreğinde bağımsızlık sevdasıyla “Ya şehit olurum, ya da gazi” şuuruyla hareket eden bu millet, asla esaret altına alınamaz. Nitekim Aziz Türk Milleti, şer odaklarının 15 Temmuz’da gerçekleştirmek istedikleri hain darbe teşebbüsüne karşı, kalplerindeki hürriyet ve bağımsızlık aşkıyla gereken cevabı vermiştir. O gece, Türk’ü, Kürt’ü, Laz’ı, Çerkez’i, Alevi’si ve Sünni’siyle bu millet, ortak değerlerimiz etrafında kenetlenmiş, asker elbisesi giymiş darbeci FETÖ terör örgütü hainlerini hezimete uğratmıştır. Aziz milletimizin bu duruşu bütün dünyaya bir kez daha göstermiştir ki; ülkemizin varlığı, kardeşliği ve bölünmez bütünlüğüne yönelik hiçbir hain niyet ve hiçbir güç, istiklal ve istikbalimizin üzerine asla gölge düşüremez. “Tek Vatan, Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Devlet” anlayışıyla kanımızın son damlasına kadar mücadelemiz devam edecektir. Bu kutlu günde başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, devletimiz ve milletimizin bekasını, sulh ve sükununu canlarından aziz bilerek şehadet mertebesine ermiş aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, bu uğurda gazilik onurunu taşıyan kahraman gazilerimize sağlık ve esenlikler diliyorum’’ ifadelerine yer verdi.

Bir önceki yazımız olan Tırdan kaçan otomobil, kafeteryaya girdi: 1 ölü, 3 yaralı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi